parallax background

Kamińska Medycyna Estetyczna

Botox


Botox

Botox jest najbardziej popularną metodą redukowania zmarszczek mimicznych, pojawiających się pod wpływem powtarzających się skurczów mięśni twarzy.


Botox jest potoczną nazwą substancji, którą wytwarzają bakterie laseczki jadu kiełbasianego (Clostridum botulinum), czyli toksyny botulinowej. Toksyna tymczasowo blokuje przekaźnictwo nerwowe w mięśniu. Doprowadza to do przemijającego rozluźnienia tkanki z zachowaniem odczuć dotykowych oraz prawidłowego reagowania na bodźce termiczne. Zabieg wykonany prawidłowo rozluźnia, unosi, wygładza problematyczne okolice bez wpływu na mimikę pozostałych części twarzy.

Botox jest zabiegiem niewymagającym specjalnych przygotowań. Przeciętnie czas wizyty zajmuje około 20-30 minut i jest zależny od ilości ostrzykiwanych miejsc. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad przed przystąpieniem do procedury i eliminuje przeciwwskazania. W następnej kolejności odkaża się skórę i zaznacza miejsca, gdzie będzie aplikowana toksyna. W miejscu wstrzykiwania preparatu odczuwane jest delikatne rozpieranie i jest praktycznie bezbolesne. Niewątpliwą zaletą terapii jest to, że nie wymaga przygotowania ani rekonwalescencji. W kilka godzin po zabiegu można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Efekty zabiegu to redukcja zmarszczek m. In. Czoła, zmarszczek palacza wokół ust, kurzych łapek, szyi, dekoltu oraz niwelowanie uśmiechu dziąsłowego.


Skontaktuj się z nami!

kontakt@vitalskinclinic.pl

+48 605 853 949


ZOBACZ WIĘCEJ
FACEBOOK