parallax background

Kamińska Medycyna Estetyczna

Nici Aptos


Nici Aptos

Zastosowanie nici zaleca się nie tylko w celu niwelowania oznak starzenia, ale również młodszym kobietom pragnącym poprawić kształt łuków brwiowych czy poprawić wygląd kości policzkowych.


Układ nici pod skórą oraz zakres zabiegu dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjentki, dzięki czemu uzyskuje się optymalny kształt twarzy lub poprawia wygląd innych okolic ciała, np. wygładzenie szyi i dekoltu, poprawa jędrności piersi, likwidacja rozstępów na brzuchu, udach lub pośladkach.

Zabieg z użyciem nici na twarzy wykonywany jest w okolicy brwi, policzków, żuchwy oraz szyi. Uzyskane efekty są długotrwałe, utrzymują się kilka lat w postaci całościowego liftingu twarzy lub poszczególnych okolic np.: czoła, szyi czy policzków.


Metoda ta należy do grupy określanych jako lifting bez skalpela. Nazywa się ją również – Excellence Light Lift. Nici apos to nowoczesna metoda, która bazuje na niciach caprolac z włókien kwasu polimlekowego oraz kaprolaktynu. Technologia ta wykorzystuje całkowicie rozpuszczalne materiały, których całkowity rozpad trwa około roku.

Nici zintegrowane są z igłą, dzięki czemu można z dużą precyzją umieścić je w pożądanym miejscu a ryzyko powikłań jest niewielkie. Pod wpływem materiału, z którego wykonane są nici następuje stymulacja wytwarzania endogennego kwasu hialuronowego, wykazującego duże powinowactwo do wody. Dzięki temu zwiększa się nawilżenie skóry oraz uwodnienie, przez co poprawia się jej napięcie, jędrność a w efekcie odmłodzenie wyglądu.

Słowo Aptos pochodzi od Anti Ptosis co oznacza: działają przeciwko opadaniu.


Działanie nici Aptos


Stymulują wytwarzanie kwasu hialuronowego, występującego w całym organizmie, zwłaszcza w skórze, szczególnie młodej. Z czasem ilość kwasu zmniejsza się. W efekcie zwiększenia w skórze jego zawartości następuje poprawa nawilżenia, w konsekwencji poprawia się napięcie, jędrność a skóra staje się odmłodzona.


Zabieg nićmi Aptos


Jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Może towarzyszyć jedynie uczucie dyskomfortu podczas przebijania skóry igłą w celu wykonania niewielkiego nakłucia. W pierwszym etapie zaznacza się miejsca, w które zostaną wprowadzone nici. Następnie wykonuje się znieczulenie miejscowe z użyciem leku. W kolejnym etapie nici zostają wprowadzone w skórę właściwą zintegrowanymi z nicią specjalnymi igłami lub kaniulami.


Czas trwania zabiegu może być różny, jest uzależniony od części ciała poddanej procedurze, a także od oczekiwań wobec efektu końcowego i stanu wyjściowego. Pierwszym efektem zabiegu widocznym natychmiast jest zwiększone napięcie skóry.

Czas oczekiwania na ostateczny efekt to około 6 tygodni.

Jedną z cech zabiegu jest wysokie bezpieczeństwo, nie ma potrzeby hospitalizacji ani opieki anestezjologa. Może jednak wystąpić dyskomfort mimiczny, zasinienia skóry czy niewielkie obrzęki ustępujące samoistnie w czasie 2 tygodni od zabiegu.


Skontaktuj się z nami!

kontakt@vitalskinclinic.pl

+48 605 853 949


ZOBACZ WIĘCEJ
FACEBOOK