parallax background

Kamińska Medycyna Estetyczna

Zabiegi na bazie własnej krwi


Plasma Complex – komórki macierzyste

Innowacyjny zabieg Plasma Complex służy do regeneracji i odmłodzenia skóry z wykorzystaniem czynników wzrostu uwalnianych z płytek krwi, fibryny strukturalnej oraz homeopatycznych komórek macierzystych.


W zabiegu tym wykorzystuje się wyłącznie krew pacjenta i jest to jedyny tego typu zabieg. Efektem jest naturalna stymulacja skóry, wypełnienie brakującej tkanki podskórnej, lifting i wolumetria.


Podawane są dwa rodzaje preparatów uzyskanych z krwi pacjenta

Strukturalna fibryna bogatopłytkowa:


Aplikowana pod skórę tworzy rusztowanie dla nowych tkanek, dzięki czemu uzyskuje się efekt wypełnienia. Efekt ten zostaje utrwalony poprzez tworzenie nowych naczyń, kolagenu, białek strukturalnych oraz napływ fibroblastów. Fibryna wspomaga efekt liftingujący a skóra zagęszcza się.

Fibryna bogato płytkowa iniekcyjna:


Najintensywniejszy autologiczny stymulator tkankowy znany obecnie – źródło czynników wzrostu płytek krwi oraz komórek macierzystych. Posiada znacznie większy potencjał regeneracyjny niż zwykłe osocze bogato płytkowe. Jest ona składową zabiegu Plasma Complex odpowiadającą za regenerację okolicy zabiegu i odnowę biologiczną, a także ustabilizowanie stelaża z fibryny strukturalnej.


Zabieg mogą wykonać zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku. Zwłaszcza zaleca się go osobom narażonym na niekorzystne czynniki środowiskowe jak mróz, słońce, klimatyzacja, zanieczyszczone powietrze czy codzienny stres, oraz takim które chcą mieć jędrną i elastyczną skórę.

Terapia Plasma Complex jest znakomitym rozwiązaniem dla osób chcących uzyskać naturalny i długotrwały efekt wolumetrii, liftingu i wypełnienia określonych obszarów twarzy. W zabiegu nie wykorzystuje się wypełniaczy, jedynie preparaty uzyskane z krwi. Zaleca się go również osobom o zmęczonej skórze, wiotkiej lub mało elastycznej. Żywotność skóry zostaje wydłużona dzięki lepszemu odżywieniu i nawilżeniu.

Łącznie zabieg trwa około godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Pobiera się krew w podobnej ilości stosowanej do badań w laboratoriach. Okolica poddana zabiegowi może ulec zaczerwienieniu i lekkiemu obrzękowi. Zwykle po kilku godzinach objawy ustępują, zwykle po upływie 12 godzin można nałożyć makijaż.


Zabieg Plasma Complex to zastrzyk regeneracji i struktury dla skóry. Zalecane jest wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach od 3 do 5 tygodni dla pełnego efektu wolumetrycznego.


Przeciwwskazania do zabiegu:


  • Choroby krwi (m.in. zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu)
  • Ostre stany zapalne i niewyrównane schorzenia przewlekłe
  • Ciąża i laktacja
  • Leczenie antykoagulantami
  • Stosowanie w dniu zabiegu aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych


Skontaktuj się z nami!

kontakt@vitalskinclinic.pl

+48 605 853 949


ZOBACZ WIĘCEJ
FACEBOOK